[(site_name)

NIEPRZYJEMNY ZAPACH Z KLIMATYZACJI

Dość częstym problemem podczas pracy klimatyzatora jest pojawienie się nieprzyjemnego zapachu po włączeniu. Ten zapach może wystąpić z różnych powodów.

Jedną z najczęstszych przyczyn jest „osiadanie” mikroorganizmów w wewnętrznym bloku urządzeń Nieprzyjemny zapach z klimatyzacji klimatycznych.

Chłodzenie rozdzielonego układu podczas jego pracy odbywa się poprzez przepływ powietrza z pomieszczenia, a jak wiadomo w takim powietrzu znajdują się drobne cząsteczki kurzu, które osadzają się wewnątrz sprzętu. Po zetknięciu wymiennika ciepła z masami ciepłego powietrza na jego powierzchni tworzy się kondensat, który gromadzi się w studzience. Pył wraz z wilgocią jest doskonałym pożywką dla rozwoju zarodników grzybów, które znajdują się na ścianach budynku.

Recyrkulacja powietrza powoduje „migrację” tych mikroorganizmów z jednostki wewnętrznej do pomieszczenia. Przechodząc do pokoju, przynoszą ze sobą nieprzyjemny zapach wilgoci, który towarzyszy ich życiowej aktywności. Może to negatywnie wpłynąć na osoby z różnymi chorobami alergicznymi i astmą.

Nieprzyjemny zapach występuje również z powodu nieprawidłowego montażu rur spustowych (załamań). Usunięciu kondensatu towarzyszy jego nagromadzenie w zakręcie, w wyniku czego pomieszczenie wypełnia się „aromatem” spleśniałego zapachu.

Wyciągnięcie rurki spustowej do kanalizacji należy wykonać za pomocą syfonu. Powstała w jego szkle „poduszka” kondensatu wodnego zapobiega powrotowi powietrza z rury do pomieszczenia. Aby skutecznie wyeliminować nieprzyjemne zapachy, konieczne jest oczyszczenie sprzętu z kurzu, a także coroczna dezynfekcja, co najlepiej powierzyć specjalistom. Konieczne jest zdezynfekowanie podzielonego systemu w przeddzień sezonu jego intensywnego użytkowania. Przyczyny pojawienia się nieprzyjemnego zapachu z klimatyzatora mogą być następujące:

Długi okres nieużywania sprzętu, na przykład w przypadkach, gdy klimatyzator jest włączony tylko w okresie letnim. Dlatego, aby zmniejszyć ryzyko obcych zapachów, należy go od czasu do czasu włączać.

Brak konserwacji sprzętu klimatycznego. Powietrze w pomieszczeniu musi być zawsze czyste i świeże, dlatego konieczny jest terminowy demontaż, czyszczenie, dezynfekcja układów klimatyzacyjnych  i przepłukanie klimatyzatora. Chociaż ta praca jest pracochłonna, jest to jedyny sposób na osiągnięcie pożądanego rezultatu.

Nieprzyjemne zapachy mogą być również spowodowane przedwczesną wymianą filtra, dlatego należy je regularnie wymieniać.

ZAPACH GDY KLIMATYZATOR JEST WŁĄCZONY

Nie należy panikować, gdy pojawiają się zapachy z klimatyzatora. Lepiej jest skierować wszystkie swoje wysiłki na zidentyfikowanie źródła.

ZAPACHY TWORZYWA

W większości przypadków tanie modele cierpią na ten zapach. Czuć to już po pierwszym włączeniu urządzenia, które było niedawno instalowane. Ogólnie zapach nie jest uważany za wadliwe działanie urządzenia, ponieważ zniknie po kilku dniach. Konieczne jest jednak sprawdzenie i upewnienie się, że plastik nie topi się w samym układzie podzielonym (z reguły w trybie ogrzewania). Zjawisko to może być spowodowane stosowaniem do pracy klimatyzatorów złej jakości tworzyw sztucznych.

ZAPACH SPALONEJ IZOLACJI

Jeśli zapach spalenizny zostanie wykryty natychmiast po włączeniu podzielonego systemu, należy natychmiast odłączyć urządzenie od sieci, ponieważ taka awaria może doprowadzić do pożaru. Dlatego rozwiązanie problemu jest możliwe tylko przy pomocy specjalisty, który musi zidentyfikować, czy okablowanie się wypaliło.

Nieprzyjemny zapach z klimatyzacji?

Wykonujemy szybkie naprawy klimatyzatorów, cena od 180 zł